Šuns kailis yra vienas iš svarbiausių jo išvaizdos komponentų. Taip jau gamtos sutvarkyta, jog dauguma šunų šeriasi. Yra labai nedaug šunų veislių, kurios beveik nesišeria. Tai pudeliai, keribliū terjerai, kviečiaspalviai airių terjerai, Bedlingtono, Jorkšyro terjerai bei kiti, turintys vienalytę kailio struktūrą šunys. Jų plauko gyvenimas trunka iki 1,5 metų, šis procesas vyksta praktiškai nepastebimai ir nuolat, tačiau po nedaug. Dauguma gi kitų veislių šeriasi gausiai. Vieni šunys šeriasi sezoniškai, t.y. 2 kart metuose, kiti “mėto” kailį ištisus metus, po truputį. Šeriasi ne tik ilgo kailio šunys. Trumpaplaukiai mūsų augintiniai šeriasi nė kiek ne mažiau. Priešingai, jų šėrimasis sukelia daugiau problemų namuose, ir būtent šių šunelių šeimininkai dažniausiai kreipiasi į mūsų kirpyklą, prašydami atlikti nukailinimo procedūrą. Ypač gausiai šeriasi beveisliai šunys, kai kurie iš jų, neapsikentus šeimininkams, net gi kerpami labai trumpai mašinėle, taip išsprendžiant problemą drąstišku būdu.
Vyrauja nuomonė, kad šiukštaus plauko šunys, kaip antai kai kurie terjerai (pvz. Erdelio terjerai, Norvidžo, škotų, Vakarų Škotijos baltieji ir pan.), o taipogi šnauceriai, nesišeria. Tai yra netiesa. Daugumos šunų, turinčių poplaukį, plauko gyvenimo ciklas yra vidutiniškai 4 mėnesiai. Po to visada vyksta plaukų kaita. Šiurkščiaplaukių šunų kailis turi būti triminguojamas (išpešamas) plauko gyvenimo ciklui artėjant įpabaigą, nes dėl specifinės kailio sandaros be žmogaus pagalbos nesugeba pasišalinti. To nepadarius, anksčiau ar vėliau atsiras odos problemų. Jau nekalbant apie estetinį nesutvarkyto šuns vaizdą, ir, žinoma, atsipalaidavusio poplaukio sąvėlų kamuolius namuose. Tik tvarkingai periodiškai lankantis kirpykloje, šiurkščiaplaukių šunų kailis namuose visada atrodo taip, lyg šie šunys niekada nesišertų. Tiesa, yra nemažai šiurkščiaplaukių šunų šeimininkų, kurie savo augintinių kailio netriminguoja, o jį kerpa. Kirpimas pažeidžia akuoto struktūrą. Kailis praranda blizgesį, spalvos sodrumą, sušvelnėja. Tačiau, jei neketinama šuns demonstruoti parodoje, nieko daugiau bloga nenutinka. Kerpamo kailio privalumas yra tas, kad kailį kirpti galima nesilaikant griežto grafiko, t.y. kada tik panorėsite. Šuns sveikatai šiurkštaus kailio kirpimas mašinėle neturi jokios įtakos. Tačiau estetiniu požiūriu, žvilgantis, sodrios spalvos pešiojamo kailio vaizdas yra nepalyginamai gražesnis. Be to, triminguojamas kailis daug mažiau veliasi, tad ir namuose tokį kailį prižiūrėti yra paprasčiau.
Kada reikėtų kreiptis į kirpyklą nukailinimo procedūrai?
Tikrai neverta vos prasidėjus kailio kaitai. Mūsų atliekama nukailinimo procedūra duos puikų rezultatą, jei kiek pakentėsite prasidėjusį šėrimosi procesą ir kreipsitės pagalbos, kai kailis pradės šertis iš tiesų jau gana gausiai.
Trumpai papasakosiu jums, kaip atrodo pati nukailinimo procedūra, ir kodėl ją rekomenduojama atlikti tik kirpykloje, o ne namuose.
Yra 2 būdai sutvarkyti besišeriantį kailį.
Pirmasis – panaudojant dabar labai plačiai reklamupojamą įrankį-taip vadinamą furminatorių (yra ištisa panašiu principu pagamintų įrankių grupė) .
Būdas lengvas ir nesudėtingas. Tuo pačiu ir apgaulingas. Būkite labai atsargūs, jeigu nusprendėte tvarkyti savo augintinio kailį šio instrumento pagalba! Aštriai gamykliškai užgaląsti yra ne tik furminatoriaus kiekvieno dantuko galai, bet ir fasadinė pusė kiekvieno tarpelio tarp šių dantukų. Dėl tokios konstrukcijos furminatorius gali lengvai pertempti ir sutraiškyti ar sulaužyti plauko kamieną, kadangi šiuo įrankiu, dėka esamos rankenos padėties, dirbama prieš plauko augimo kryptį.
Natūralus šunų kailis yra apsuptas gausaus poplaukio, kuris genetiškai gamtos sukurtas kaip termoreguliacinis odos barjeras. Tai yra apsauga tiek nuo šalčio, tiek nuo karščio. Šis poplaukio barjeras gyvybiškai svarbus šunų veislėms, turinčioms trigubą kailio struktūrą (t.y. dvisluoksnį poplaukį ir pagrindinį plauką-akuotą). Tokią kailio struktūrą turi šiaurinės veislės, taip vadinami primityvūs šunys, o taip pat dauguma “dizaineriškų” šunų (t.y. veislių miksų). Tokia veislių įvairovė reikalauja specialių žinių ir sugebėjimo manipuliuoti skirtingais įrankiais kiekvienam kailio tipui, ir čia furminatoriaus naudojimas, neturint patirties bei žinių apie odos ir plauko struktūros ypatumus, gali padaryt jūsų augintinio odos bei kailio būklei daug žalos.
Antrasis būdas. Koks ir naudojamas mūsų kirpykloje.
Kailis yra vientisos sistemos dalis, glaudžiai susietas su visais gyvūno odoje esančiais giluminiais jos sluoksniais, kurių kiekvienas atlieka tam tikrą specifinę funkciją. Todėl mes stengiamės pirmiausia tam tikrais etapais jūsų augintinio kailį paruošti atitinkamai prieš panaudojant mechaninius įrankius.
- Giluminis kailio valymas specialiu šampūnu. Pašalinami nešvarumai, sunkieji metalai, chloro nuosėdos, seni naudotos kosmetikos likučiai. Kailis masažuojamas atsargiais judesiais, stengiantis netraumuoti plauko kamieno. Proceso metu prasiveria plauko kamieno (stiebo) žvyneliai. Masažas atpalaiduoja plauko folikulus, kad jie lengviau “atiduotų” atgyvenusį savo amžių kailį.
- Nuskalautą kailį ir odą kruopščiai padengiame specialios sudėties atpalaiduojančiu kondicionieriumi. Tai padeda nuraminti odoje esančias nervines šakneles. Kondicionierius sureguliuoja odos PH lygį ir grąžina prarastą maudymo giluminio valymo šampūnu metu odos drėgmę, tuo pačiu ir pamaitindamas ją bei plauko kutikulą.
- Džiovinant nekarštu išpūtėju (specialiu fenu) sukamaisiais judesiais su tam skirtais antgaliais galinga oro srove lengvai pašalinamas praktiškai visas pilnai atsipalaidavęs poplaukis.
- Dabar jau galime dar likusį negausų poplaukį, pašalinti tiesiog iššukuodami šukomis. Furminatoriaus po visų prieš tai atliktų procedūrų retai prireikia. Kaip pagalbinį įrankį trumpaplaukiams šunims panaudojame specialią pirštinę ar silikoninį šepetuką.
- Klientui pageidaujant užbaigia nukailinimo procedūrą speciali maitinanti kaukė (pagal kailio tipą kaukės yra skirtingos sudėties).
Taigi, jūsų teisė rinktis, kuris nukailinimo būdas jums priimtinesnis. Tačiau prieš tai pabandykite įsivaizduoti, kiek laiko jūsų keturkojis draugas stovės ant stalo, atliekant nukailinimą pirmuoju ir kiek- antruoju metodu. O mes visada pasiruošę jums padėti, jeigu susisieksite su mumis.
Jūsų JB