Pudelio kailis yra ypač tankus, ilgas, tad ir jo priežiūrai  turi būti skiriamas ypatingas dėmesys.

Kailio priežiūra žiemą:

 • Kailio drėkinimas: žiemą oras dažniausiai būna sausesnis tiek lauke, tiek viduje dėl šildymo sistemų. Tai gali sukelti odos sausumą, niežėjimą ir kailio trapumą.  Drėkinančio šampūno ir, maitinančio  kondicionieriaus naudojimas maudynių metu gali padėti išlaikyti natūralią pudelio kailio ir odos drėgmę. Pasitarkite su savo pudelio kirpėja – ji geriausiai patars, kokias tinkamiausias priemones pasirinkti būtent jūsų šuns kailio priežiūrai.
 • Sumažintas maudymosi dažnis: per dažnai maudanti šunis  žiemą galima  pašalinti odoje esantį apsauginį riebalų sluoksnį-lanoliną. Sumažinus maudynių dažnumą ir naudojant drungną vandenį galima išvengti odos išsausėjimo. Įsitikinkite, kad po išmaudymo jūsų pudelio kailis yra pilnai išdžiovintas.
 • Apsauga nuo blogo oro: kai esate lauke, pudelio kailis gali sulipti lyjant lietui ar sningant ir išsipurvinti. Apsvarstykite galimybę įsigyti kailį apsaugantį megztinį ar kitokį šunišką rūbą. Tai ypač svarbu jauniems, seniems ar sveikatos sutrikimų turintiems šunims. Be to, po pasivaikščiojimų svarbu nuvalyti ir gerai išdžiovinti kailį, kad pašalintumėte ledą, druską ar chemines medžiagas, kurios gali pažeisti kailį arba sudirginti odą.
 • Pėdučių priežiūra: žiemą pėdučių priežiūrai reikia skirti ypač daug dėmesio. Grįžę iš pasivaikščiojimo kas kart įdėmiai patikrinkite pudelio letenas. Kruopščiai nuplaukite, įsitikinkite, kad nėra likę ledo kamuoliukų ar druskos pėdutėse tarp pirštų. Sutepkite pėdutes apsauginiu specialiai tam skirtu pėdučių vašku ar drėkinančiu kremu.
 • Apsilankymas šunų kirpykloje: jūsų pudelio kirpėjas gali geriausiai patarti tinkamus kokybiškus įrankius (šukas, šepečius ir kt.), palengvinančius kailio priežiūra namuose. O taip pat parinks geriausiai jūsų augintiniui tinklančią “žieminę “ šukuoseną.
 • Oro drėkintuvai: Drėkintuvo naudojimas patalpose gali padėti palaikyti tokį drėgmės lygį, kuris yra naudingas tiek pudelio odai, tiek kailiui.
 • Venkite šildomų grindų: Ilgas buvimas ant šildomų grindų gali išsausinti odą ir kailį. Įrenkite savo pudeliui jo guolį ar patieskite kilimėlį toliau nuo tiesioginių šilumos šaltinių.

Kailio priežiūra vasarą:

 • Reguliari priežiūra : Vasaros priežiūra paprastai yra tai, kad pudelis būtų vėsus ir patogus. Reguliarus kirpimas ir galbūt trumpesnis kirpimas gali padėti suvaldyti karštį.
 • Apsauga nuo saulės : Jų oda gali būti jautri saulės nudegimui, ypač nuskustose ar plonai padengtose vietose. Gali būti naudinga naudoti naminiams gyvūnėliams saugų kremą nuo saulės.
 • Drėkinimas ir vonios : skirtingai nei žiemą, reguliarus maudymasis vasarą gali padėti pašalinti nešvarumus ir išvengti perkaitimo, jei naudojamas švelnus šampūnas. Visada įsitikinkite, kad jūsų pudelis yra pakankamai hidratuotas.
 • Kenkėjų prevencija : vasara kelia blusų ir erkių pavojų. Svarbu reguliariai naudoti vgeterinarines priemones blusų ir erkių profilaktikai.

Svarbiausi dalykai, padėsiantys išlaikyti sveiką ir žvilgantį pudelio kailį:

 • Subalansuota mityba : dieta, kurioje gausu nepakeičiamų riebalų rūgščių, vitaminų ir mineralų, gali padėti išlaikyti sveiką kailį. Tai vienas iš svarbiausių veiksnių. Žiemą šunų mitybos poreikiai gali pasikeisti, ypač jei jie daugiau ar mažiau aktyvūs. Pasitarkite su veterinarijos gydytoju dėl bet kokių būtinų dietos koregavimų.
 • Reguliarūs veterinaro patikrinimai : Kartais kailio praradimas gali būti dėl pagrindinių sveikatos problemų. Reguliarūs veterinariniai patikrinimai gali padėti anksti pastebėti bet kokias problemas. Žiema gali pabloginti tam tikras sveikatos problemas, tokias kaip artritas. Stebėkite savo augintinio  mobilumą.
 • Reguliarus apsilankymas šunų kirpykloje: dažnai patyręs groomeris pastebi tai, ko, kirpdami savo pudelį namuose, jūsų akis neaptiks, pvz. nedidelius naujus odos darinius, spuogelius, paraudimus ir kt. Laiku pastebėti odos ar kailio pablogėjimai fali padėti išvengti didesnių sveikatos problemų. Atsakingi pudelių šeimininkai šunų kirpykloje lankosi bent kartą į 6-8 savaites.
 • Streso mažinimas : Stresas gali sukelti puikios kailio kokybės blogėjimą. Labai svarbu užtikrinti, kad pudeliui būtų sudarytos komfortiškos ir stabilios gyvenimo sąlygos.

Pritaikę pudelio priežiūros rutiną prie sezoninių pokyčių ir unikalių poreikių, galite padėti išlaikyti gražų jo kailį ištisus metus.

Užsiprenumeruokite mūsų naujienas!

[mailerlite_form form_id=1]

Šunų kirpykla TIKRAS BILDUKAS © 2021. Visos teisės saugomos.