Šuo turi dvi analines liaukas, kurios yra šalia analinės angos. Šių liaukų pagalba šunys žymi teritoriją ir atpažįsta vienas kitą – susitikę šunys apuosto vienas kitam liaukų sritį. Liaukų turinys išeina, lengvai suspaudus abipus analinės angos.

Natūraliai liaukų turinys išeina dėl slėgio į tiesiosios žarnos sieneles šuniui tuštinantis, tada sekretas būna rudos spalvos ir skystas. Paprastai nėra reikalo jų liesti. Tačiau, jei šuo kurį laiką viduriavo ar šuns analinių liaukų veikla hiperaktyvi, liaukose gali susikaupti per daug sekreto, jos gali užsikimšti, o tai gali sukelti uždegimą, kuris savo ruožtu sukelia tolesnes bėdas (pvz., šuo gali iki plikumo nusikasyti strėnas).

Būdingiausias perpildytų liaukų simptomas – šuo užpakaliu “važinėja” ant žemės. Liaukų srityje gali atsirasti paburkimas, išskyros gali tapti kraujingomis ar pūlingomis. Tada liaukas reikia išvalyti, o kai kuriais atvejais patartina kreiptis į veterinarą, kuris paskirs gydymą.

Kaip išvalyti analines liaukas?

Pakelkite šuns uodegą ir užčiuopkite analines liaukas (pajusite nedidelius pabrinkimus). Suimkite odą aplink liaukas ir suspauskite. Atlikite “melžimo” judesį. Sekretui išeinant iš liaukų, pajusite aštrų nemalonų kvapą. Atlikdami šią procedūrą, naudokite gumines pirštines ir servetėles.

Saugokitės, kad sekretas nepatektų ant odos – jo kvapas ganėtinai nemalonus net ir tada, kai šuo sveikas, o jei negaluoja, dar bjauresnis. Jei išskyros kraujingos, būtinai kreipkitės į veterinarą.

Užsiprenumeruokite mūsų naujienas!

[mailerlite_form form_id=1]

Šunų kirpykla TIKRAS BILDUKAS © 2021. Visos teisės saugomos.