Tai, kaip dažnai maudote savo šunį, priklauso nuo kelių veiksnių:

  • Kaip dažnai jis išsipurvina ar pradeda skleisti nemalonų kvapą;
  • Jei jam reguliariai reikia gydomųjų procedūrų.

Daugumą šunų užtenka išmaudyti kartą per mėnesį. Kai kurios šunų veislės gamtos apdovanotos savaime išsivalančiais kailiais, tad juos užtenka maudyti daug rečiau.

Šunys, turintys linkusius greit riebaluotis ar neskaniai ‘kvepiančius’ kailius, turi būti maudomi dažniau, kad jų kailis būtų švarus ir gaivus. Tačiau visada reikėtų laikytis bendros taisyklės: venkite maudyti augintinį daugiau, nei būtina, nes natūralūs kailyje esantys aliejai padeda išlaikyti maksimalią sveiką jo būklę, o per daug maudantis gali kilti problemų su kailiu ir oda.

Jei maudysite savo šunį daugiau nei kartą per savaitę, rizikuojate, kad oda išsausės, nes natūraliai esantys kailio aliejai neturės laiko paskirstyti ir drėkinti odos. Jei jums būtinai reikia dažnai maudyti augintinį, rekomenduojame naudoti drėkinamąjį šampūną, kuris padės odai išlaikyti hidraciją. Vaistinės/gydomosios vonios taip pat gali sukelti odos sausumą, todėl, jei įmanoma, pamėginkite jas papildyti tinkamu kondicionieriumi.

Nežinote, koks šampūnas tinkamiausias būtent jūsų augintiniui? Jums visada patars gyvūnų kirpyklos specialistas ar vet. gydytojas. Būkite švarūs ir sveiki!

Jūsų JB

Užsiprenumeruokite mūsų naujienas!

[mailerlite_form form_id=1]

Šunų kirpykla TIKRAS BILDUKAS © 2021. Visos teisės saugomos.