Maudyti reikia visus be išimties šunis. Net ir tuos, kuriems maudynės, jų manymu, yra nepelnyta bausmė už kažką… Nors kai kurie šunys, turintys trumpą kailį, gali išsisukti nuo rimtesnės ‘procedūros’,  daugumai šunų reikia šampūno ir rimto maudymo. Pramonė gyvūnams gamina atskirą liniją, skirtingą nuo žmonėms skirtų šampūnų, kurie gali suerzinti ar kitaip pakenkti švelniai šunų odai.

Gyvūnams  skirti šampūnai skirstomi pagal konkretaus kailio poreikius. Taip pat yra šampūnai, skirti mažiems šuniukams. Be to, yra dar daugybė dalykų, į kuriuos reikia atsižvelgti renkantis šampūną.

Štai keletas rūšių šunų šampūnų, kurių jums dažniausiai gali prireikti:

  • šuniukams (‘no tears’): švelnūs, nedirginantys akių, šampūnai;
  • giluminio valymo: tai pirminio maudymo šampūnai, kuris giliai išvalo odos nešvarumus, atveria plauko folikulus, kad būtų pašalinti susikaupę seni naudotos kosmetiko likučiai ar sunkieji metalai;

Po šių šampūnų jau galima rinktis kitus žemiau išvardintus šampūnus pagal konkretų poreikį;

  • ryškinantys spalvas: jie suteikia kailio spalvoms papildomo sodrumo bei pabrėžia kailio tekstūrą;
  • balinantys: kai norima šviesiam ar baltam kailiui suteikti akinančio spindesio ar baltumo;
  • sausi: tai savotiška ‘greitoji pagalba’, kai norima išvalyti kailį be vandens. Šie šampūnai suteks trumpalailį, trunkantį keletą dienų, švarumo efektą.Tačiau iš tikrųjų kailis nebus švarus, ir prie jo dar greičiau lips nešvarumai. Vis gi kartais šis šampūnas gali pagelbėti, kai mėra sąlygų augintinį išmaudyti;
  • dezodoruojantys: šie šampūnai yra puiki idėja šuniui, kuris ką tik išsivoliojo  šviežiuose kakuose ar išsitrynė kailį į kokią pasmirdusią pelę… Tokie šampūnai panaikins bjaurų kvapą, tačiau po jų būtina panaudoti kitą šampūną pagal jūsų šuns kailio tipą ar poreikius.

Vaistiniai šampūnai

Jie  gali padėti jums išspręsti tam tikras problemas, pvz., padėti atsikratyti blusų, sumažinti odos niežėjimą. Kad jie būtų veiksmingi, palaikykite juos bent 10 minučių ant kailio, po to gerai išskalaukite.

Štai keletas rūšių gydomųjų šampūnų šunims:

  • nuo blusų ir erkių: šie šampūnai padeda išnaikinti parazitus;
  • alergiškiems šunims: ieškokite vieno iš šių šampūnų, jei turite šunų, alergiškų ar jautrių kvapikliams ar kitiems įprastų šampūnų ingredientams;
  • sudirgusiai odai: šie šampūnai turi niežulį slopinančių ir priešuždegiminių savybių, tokių kaip hidrokortizonas ar lidokainas bei siera. Daugumą jų galite įsigyti be recepto;
  • gydomieji: šiuos šampūnus paprastai skiria veterinaras, ištyręs jūsų augintinio odą. Paprastai jie parduodami su receptu.

Taigi, kaip išsirinkti tinkamą šampūną? Mano patarimas būtų paprastas – rinkitės šampūną pagal jūsų gyvūno poreikius. Kuris iš gausybės jų tinka būtent jūsų augintiniui, teiraukitės mūsų kirpykloje arba klauskite savo šunelio veterinaro, jei augintinio oda turi problemų.

Apie kirpykloje TIKRAS BILDUKAS naudojamus šampūnus išsamiau galite paskaityti čia. Mūsų keturkojų klientų šeimininkai nedidelį kiekį šių šampūnų visada gali įsigyti ir pabandyti namuose.

Jūsų JB

Užsiprenumeruokite mūsų naujienas!

[mailerlite_form form_id=1]

Šunų kirpykla TIKRAS BILDUKAS © 2021. Visos teisės saugomos.