Šuo sugeba girdėti ultragarsą, – tai unikali savybė, kuria negali pasigirti žmogus. Aplamai šunys girdi 10 kartų geriau nei žmonės.

Šunų klausa yra unikali. Jų ausys geba užregistruoti per sekundę virš 35 000 vibracijų. Palyginimui – žmogus fiksuoja tik 20 000. Bendrai, šunų klausa viršija žmonių 75%.

Šuns ausis turi 2 kart daugiau raumenų nei žmogaus ausis – tam, kad galėtų sukioti ir kontroliuoti jų judėjimą. Panašiai kaip kad žmogaus kakle esantys raumenys kontroliuoja kaklo judesius.

Šuo turi 1700 skonio receptorių, kai tuo tarpu žmogus – apie 9000.

Šuns uoslė yra 100 000 kartų jautresnė nei žmogaus.

Visi šunys, nežiūrint į jų formų bei dydžių įvairovę, anatomijos požiūriu yra identiški. Visi turi vienoda kiekį kaulų (321) bei dantų (42). Skiriasi tik kaulų dydis bei ilgis.

Šunys labai blogai geba skirti spalvas, skiria tik atspalvius. Tačiau tamsoje, nors ir neprilygsta katėms, jie mato žymiai geriau, nei žmonės.

Šunų nosies atspaudai yra tokie patys unikalūs kaip ir žmonių pirštų.

Šunys neturi prakaito liaukų niekur, išskyrus pėdutes. Būtent todėl, kai aukšta temperatūra, jų pėdutėse augantis kailis yra drėgnas, o pakėlus leteną, pradeda skleisti nemalonų kvapą, ilgiau jų nenuplovus.

Užsiprenumeruokite mūsų naujienas!

[mailerlite_form form_id=1]

Šunų kirpykla TIKRAS BILDUKAS © 2021. Visos teisės saugomos.